Aktuality

Pozvánka na eTourEurope 2016

Vážení priatelia elektromobility,
dovoľte mi prosím, aby som Vás v mene SEVA – Slovenskej asociácie pre elektromobilitu a našich hlavných partnerov z Bratislavského samosprávneho kraja a spoločnosti GreenWay Infrastructure pozval zúčastniť sa na treťom ročníku podujatia e-Roadshow Bratislava, ktoré spoločne organizujeme. Podujatie sa uskutoční v rámci miestnej zastávky európskej etapovej jazdy elektromobilov s názvom eTour Europe, ktorá prejde deviatimi hlavnými mestami Európy.
Podujatie sa uskutoční v sobotu 07.05.2016 od 14:00 do 20:00 pri Nabíjacej a meniacej stanici GreenWay na Starej Vajnorskej ulici č. 39 v Bratislave. (GPS: 48.190438, 17.188729)
Budeme radi, ak sa k nám pripojíte špeciálne v čase od 19:00, kedy prebehne predstavenie posádok a vyhlasovanie víťazov dennej etapy eTour.
Podujatie e-Roadshow Bratislava predstavuje jedinečnú príležitosť zoznámiť sa v praxi s najnovšími technológiami a novinkami v oblasti elektromobility.
Na podujatí sa odprezentuje celkom 15 posádok eTour a viacero partnerov elektromobility na Slovensku. Budete mať možnosť zoznámiť sa s elektromobilmi ako Tesla Model S, BMW i8, Nissan Leaf, Renault ZOE, elektrickými bicyklami alebo dozvedieť sa viac o možnostiach nabíjania od hlavného partnera nabíjania - spoločnosti GreenWay Infrastructure.

Viac o podujatí na https://www.facebook.com/events/1091336914250636/

 

Spoločnosť Atos IT Solutions and Services s.r.o. sa stáva členom SEVA

Dňa 28.04.2016 sa na základe hlasovania Valného zhromaždenia SEVA stala členom asociácie spoločnost Atos IT Solutions and Services s.r.o. Jedná sa o výraznú posilu asociácie, ktorá týmto získava dôležitého partnera v jednej z nasilnejších IT spoločnosti vo svete.

Tešíme sa na spoluprácu!

 

Viac o spoločnosti sa dozviete na stránke www.sk.atos.net

 

SEVA sa aj tento rok zapojí do konferencie ZeBra - Zelená Bratislava

Po minulom nultom ročníku konferencie ZeBra - Zelená Bratislava sa tento rok uskutoční pokračovanie tohto mimoriadne zaujímavého podujatia. Už budúci utorok 22.9.2015 sa v priestoroch Starej tržnice v Bratislave bude opäť diskutovať o inovatívnych a ekologických riešeniach nielen v doprave. Tento rok sa podujatie uskutoční aj za mediálnej podpory SEVA. Svojimi príspevkami na tému elektromobility sa do diskusie zapoja aj naši členovia Slovenské elektrárne a GreenWay a samozrejme ďalší relevantní partneri. Viac o konferencii zistíte na http://www.zelenabratislava.sk/

 

Vláda schválila Stratégiu rozvoja elektromobility v SR

 

V stredu 9.9.2015 Vláda SR schválila dokument Stratégia rozvoja elektromobility v Slovenskej republike a jej vplyv na národné hospodárstvo Slovenskej republiky, čím vytvorila podmienky pre zrýchlenie rozvoja elektromobility v SR. 

„SEVA – Slovenská asociácia pre elektromobilitu vníma pozitívne schválenie dokumentu Stratégia rozvoja elektromobility v Slovenskej republike a jej vplyv na národné hospodárstvo Slovenskej republiky Vládou SR“.

Automobilový priemysel tvorí 43 percent HDP slovenského priemyslu, vďaka čomu je na Slovensku lídrom medzi odvetviami. Elektromobilita a alternatívne formy palív sú budúcnosťou dopravy, čo si uvedomuje aj Európska Únia, ktorá vydala smernicu o zavádzaní infraštruktúry pre alternatívne palivá. Spolu s novoprijatou stratégiou rozvoja elektromobility by tak už v relatívne krátkom čase mohol vzniknúť synergický efekt v oblasti elektromobility.

Stratégia obsahuje aj 16 opatrení na podporu elektromobility v pôsobnosti jednotlivých zložiek štátnej správy a municipalít. Podľa Stratégie medzi kľúčové nástroje pre rozvoj elektromobility patrí predovšetkým podpora nákupu elektromobilov napríklad formou odpustenia niektorých nákladov – nižšia DPH pre elektromobily, podporí sa budovanie parkovacích miest s možnosťou nabíjania a zníži sa legislatívna náročnosť budovania nabíjacích staníc. Stratégia taktiež sľubuje vybudovanie Národnej siete nabíjacích centier, ktoré umožnia užívateľom elektrických vozidiel ktorejkoľvek značky cestovať aj na diaľkové trasy v rámci Slovenska.

Podľa riaditeľa SEVA Petra Badíka je schválenie stratégie pozitívnym a dlho očakávaným impulzom pre slovenskú elektromobilitu. „Doterajší rozvoj elektromobility na Slovensku bol iniciovaný a založený primárne na aktivite privátneho sektora a pasivita štátu v tejto oblasti bola citeľná. Verím, že prijatie stratégie prinesie nový dych pre rozvoj elektromobility v SR, pretože prenesie potrebnú časť iniciatívy aj na úroveň štátnej správy a municipalít, čo je nevyhnutným predpokladom pre ďalší rast segmentu elektromobility“.

„V ďalšom období bude potrebné efektívne a čo najskôr jednotlivé opatrenia preniesť do praxe. SEVA – Slovenská asociácia pre elektromobilitu ponúka svoju plnú súčinnosť ako odborného partnera pri príprave praktickej implementácie opatrení v gescii všetkých zložiek štátnej správy a municipalít, ktorých sa jednotlivé opatrenia dotýkajú“ dodáva Peter Badík.

 

Pripravili sme pre vás nový newsletter

Pripravili sme pre vás nový newsletter, v ktorom sa môžete dozvedieť viac o činnosti SEVA a jej členov v 1. polroku 2015. 

SEVA podporuje štart Slovakia Teamu na celosvetových pretekoch elektrotomobilov Wave

Dovoľte, aby sme Vás informovali a srdečne pozvali na oficiálny štart slovenskej posádkyv rámci celosvetových pretekov elektrotomobilov Wave (World Advanced Vehicle Expedition) ktorý sa uskutoční dňa 9. júna (utorok) o 14:00 na Kamennom námestí v Bratislave počas podujatia Dni Energii na Slovensku. Slovakia Team bude môžné vidieť čase od 10:00 do 14:00. Slovenský tím tvoria mladí nadšenci elektromobility z občianskeho združenia NOW (www.now.sk), ktoré podporuje rozvoj a popularizuje elektromobilitu na Slovensku. Elektropreteky začínajú 12. júna v Plauen (Nemecko) a končia 20. júna v St. Galen (Švajčiarsko). Viac o Wave na www.wavetrophy.com.

 

SEVA podporí Dni energií na Slovensku 2015

Po úspešnej minuloročnej premiére sa aj tento rok uskutočnia Dni energií na Slovensku. Podujatie sa zameriava na propagáciu zelených technológií, energetickej efektívnosti a udržateľnej dopravy. Projekt sa zastaví v Bratislave (9.6.2015 - Kamenné námestie), Žiline (10.6.2015 - Námestie Andreja Hlinku), Košiciach (16.6.2015 - Námestie Osloboditeľov pred Auparkom) a Banskej Bystrici (17.6.2015 - Námestie SNP). Všetci, ktorí majú záujem oboznámiť sa s technológiami ako sú solárne panely, kotly na biomasu či tepelné čerpadlá alebo sa chcú dozvedieť viac o obnove budov (zatepľovaní) či vozidlách s alternatívnym pohonom, sú na našom júnovom podujatí srdečne vítaní. Viac o podujatí sa dozviete na stránke portálu energieprevas.sk.

eTour Europe 2015 a eRoadshow v Bratislave

Dňa 16.5.2015 opäť prejde Bratislavou medzinárodná elektrická rally eTourEurope a pri tejto príležitosti sme pre Vás v spolupráci so MH SR a OZE zorganizovali eRoadshow na parkovisku pred Novou budovou SND na Landererovej ul. Aj tento rok na podujatí ukážeme to najlepšie, čo elektromobilita môže ponúknuť. Môžete sa tešiť na rôzne modely elektrických áut (Tesla Model S, VW e-up!, Nissan Leaf a iné), e-biky, či ukážky nabíjania. Viac informácií o podujatí nájdete aj na našej FB stránke alebo na stránkach organizátora www.etoureurope.eu.

 

Kontakt

SEVA - Slovenská asociácia pre elektromobilitu

 

Bajkalská 5/B

831 04 Bratislava

Slovakia

 


Kdenabijat.sk

 

 

Prepni na elektrinu.sk

 

 

Konferencia ZeBra

zebra