Aktuality

Nová iniciatíva e-Trnava

V Trnave spustili zaujímavú EV iniciatívu e-Trnava. Jedná sa o kombináciu prenájmu a zdieľania elektromobilov, nabíjania, parkovania a ďalších služieb. Viac o iniciatíve nájdete na stránke www.e-trnava.eu.

 

ZEROEMISSION s.r.o. sa stáva členom SEVA!

Spoločnosť ZEROEMISSION s.r.o. sa rozhodla pripojiť k spoločnej iniciatíve na podporu slovenskej elektromobility a stala sa členom SEVA. ZEROEMISSION s.r.o. sa už skôr zapojila do aktivít asociácie a predstavila svoju činnosť aj na podujatí eMobil Bratislava v júni 2017. Aktivity spoločnosti sa zameriavajú hlavne na výrobu, prevádzkovanie a servis nabíjacích staníc. Viac o spoločnosti nájdete na www.zeroemission.sk.

 

Podujatie eMobil Bratislava je úspešne za nami

V piatok 16.06.2017 sme na námestí M.R.Štefánika v Bratislave organizovali podujatie eMobil Bratislava, na ktorom sme verejnosti odprezentovali elektrickú mobilitu, elektrické autá, nabíjacie stanice a projekty. Prišiel nás pozrieť aj Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ing. Rastislav Chovanec, PhD., ktorému sme predstavili jednotlivé prezentacie našich partnerov. 

Všetkým návštevníkom a partnerom podujatia ďakujeme za účasť a za ich podporu. Tešíme sa na vás opäť o rok!

Fotky z podujatia si môžete pozrieť v galérii eMobil Bratislava 2017.

 

Bratislava eMOBIL 2017

Najnovšie elektrické autá známych značiek, e-biky, elektrická formula či ďalšie zaujímavosti čakajú na všetkých fanúšikov moderných technológií a elektromobility.

Na Bratislava eMOBIL sa dozviete všetko o elektromobiloch, možnostiach nabíjania a inováciách, ktoré menia svet dopravy na bezpečnejší, spoľahlivejší a udržateľný.

Súčasťou podujatia sú aj prestížne európske preteky elektrických áut eTourEurope. Súťaž patrí medzi najnáročnejšie rely v Európe, pretože pretekári musia počas 9 dní prejsť 12 krajín a absolvovať trať 3 600 kilometrov. Počas zastávky v Bratislave sa vám predstavia súťažné posádky na svojich e-autách a odštartujú aj rýchlostnú etapu Bratislava - Budapešť.

Jazdu v elektromobile si budete môcť vyskúšať na vlastnej koži, ak sa napríklad domov odveziete prvým plne elektrickým taxíkom v Bratislave. 

A ak máte doma elektrické auto, skúter, kolobežku alebo elektrobicykel, privezte sa na ňom. Spoločne s ďalšími fanúšikmi e-mobility sa tak môžete zapojiť do iniciatívy "1000 EV v pohybe!" - dostať čo najviac vozidiel s elektrickým pohonom na cesty.

Všetko dôležité sa dozviete na www.bratislava-emobil.sk alebo na facebokovej stránke Bratislava eMOBIL 2017.

Tešíme sa na vás!

Plus Energia s.r.o. sa stáva členom SEVA

Spoločnosť Plus Energia s.r.o. sa rozhodla spojiť sily so Slovenskou asociáciou pre elektromobilitu a stala sa tak už 11. členom asociácie. Hlavným záujmom spoločnosti je predaj malých mestských elektromobilov Velor X Tricke a Yogomo a distribúcia, predaj a montáž nabíjacích staníc pre elektroautá.

Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA) má nové vedenie.

Po piatich rokoch vystriedal Petra Badíka na poste riaditeľa Peter Ševce. Nový riaditeľ Peter Ševce tak preberie štafetu v období zrýchľujúceho sa rozvoja elektromobility, ktorá si za ostatné roky na Slovensku našla svoje pevné miesto. Peter Ševce v asociácii pôsobil už od jej vzniku v roku 2012, kedy ju spolu s Petrom Badíkom zakladali. Počas Badíkovho päťročného pôsobenia na poste riaditeľa SEVA sa elektromobilita ako téma udomácnila v komunikácii s verejnými a štátnymi inštitúciami, bola prijatá Stratégia rozvoja elektromobility v SR aj Národný rámec pre rozvoj trhu s alternatívnymi palivami.

Peter Badík odchádza z postu riaditeľa SEVA, no v štruktúre asociácie zotrvá ako strategický poradca. V budúcnosti sa chce intenzívnejšie venovať riadeniu a rozvoju spoločností Voltia a.s., a GreenWay Infrastructure s.r.o., ktoré úspešne podnikajú v oblasti elektromobility na Slovensku, v Rakúsku,  Poľsku a Holandsku.

„Som rád, že som mohol asociáciu previesť obdobím, keď elektromobilita bola na pokraji záujmu. Situácia sa dnes dramaticky mení a elektrické autá stoja v absolútnom strede fascinujúcich zmien, ktorými prechádza automobilový priemysel a ktoré sa bezprostredne dotýkajú aj Slovenska. Teším sa, že pod skúseným vedením Petra Ševceho bude SEVA naďalej kľúčovým prvkom vznikajúceho elektromobilného ekosystému,“ hovorí Peter Badík.

Peter Ševce sa elektromobilite profesionálne venuje od roku 2011. Počas pôsobenia v E.ON Slovensko, a.s., úspešne rozvinul cezhraničný projekt VIBRATe, ktorý prepojil Bratislavu a Viedeň nabíjacou infraštruktúrou pre elektrické autá. Ako projektový manažér a konzultant sa aktívne podieľal na medzinárodných projektoch Cotevos, Crossing Borders a fast-E. Medzinárodnú skúsenosť si rozšíril v rakúskej spoločnosti Enio GmbH, kde zodpovedal za vývoj platformy pre správu nabíjacích staníc v Rakúsku, Nemecku, Veľkej Británii a Dánsku. Peter Ševce spoluvytváral aj koncepciu Stratégie rozvoja elektromobility v SR a dlhodobo patrí medzi najvýraznejších popularizátorov témy na Slovensku.

Asociácia bude pod Ševceho vedením aj naďalej aktívne komunikovať s predstaviteľmi štátnej a verejnej správy a všetkými kľúčovými partnermi. Zároveň bude iniciovať nevyhnutné zmeny v  legislatíve a podporných schémach, aby bolo na Slovensku možné jej čo najrýchlejšie nasadzovanie.

GO4, s.r.o. sa stáva členom SEVA

Ďalším členom SEVA sa stáva spoločnosť GO4, s.r.o., ktorá už 10 rokov poskytuje komplexné kuriérske služby.

Spoločnosť rozoznáva možnosti elektromobility v oblasti kuriérkych a poštových služieb a svojím členstvom v asociácii sa pripája k snahám o intenzívnejšíe zavádzanie elektromoblity na Slovnesku.

MH SR a ZAP SR predstavili detaily mechanizmu príspevkov na podporu nákupu elektromobilov

Elektromobily budú na Slovensku finančne dostupnejšie. Projekt Ministerstva hospodárstva SR a Zväzu automobilového priemyslu SR podporí nákup elektromobilov a hybridov sumou viac ako 5,2 miliónov eur z peňazí Recyklačného fondu a prostriedkov Zväzu automobilového priemyslu SR. Nový automobil na čisto elektrický pohon získa príspevok päť tisíc eur a v hybridnej kombinácii s doplnkovým spaľovacím motorom získa nový vlastník dotáciu tri tisíc eur. Týmto sa podarí dostať na cesty viac ekologických, nízkoemisných vozidiel. Tieto vozidlá po ukončení životnosti budú tvoriť základ pre nové rozvoj nových technológií a spôsobov spracovania starých vozidiel u autorizovaných spracovateľov starých vozidiel.

 

Kontakt

SEVA - Slovenská asociácia pre elektromobilitu

 

Bajkalská 5/B

831 04 Bratislava

Slovakia

 


Kdenabíjať.sk

wheretocharge